otrdiena, 2013. gada 29. janvāris

Bloga, videobloga un RSS lasītāja analīze


Manas "domu spiru" piezīmes sāku piefiksēt 2008, tātad maijā 5 gadi. renuar.blogspot.com "dizainu", tas ir – pirmā iedomātās tēlu vīzija, izveidoju varbūt stundas laikā un tā arī neko īpašu neesmu mainījis. Varētu būt  1825 dienās (5gadi) ap "34" skatījumi dienā, šis (bildē - pirmā) ir jau divreiz vairāk nekā parasti, bet ja paskatās (bildē - otrā) tā tuvāk tad ir vēl mazāk.

Var redzēt ka pāgājušā gadā (2012) esmu "paslinkojis", bet kā uz to paskatās. Es 2012 gadā sāku lietot diezgan stipri "google+" (+1 lietoju, vai vismaz tā domāju), itkā "socializējos", bet īstenībā "draugos" iegāju trīs reizes, bet "facebook" vienu (desociolizējos... jāizdomā jaunvārds vai jāatrod). Un sāku lietot vairāk YOUTUBblog, man piešķīra bezlimita kontu un pēc kāda laika sabēra "googlevideo" vecos video garadarbus.
Kas man patika pagājušā YOUTUBES video serverī - tulko teksta veidā CC video, visu gadu no angļu valodas, bet no šī mēneša gan no krievu un LATVIEŠU valodas!!! VIDEO REDAKTORS dzima un  vislaik uzlabojas,  bet par to ka tas tur ir – man parādās smaids pār visu ģīmi. Protams mēģināju savienot un apgriezt 150 mazus video un sanāca laža, bet mēģināju. Beigās izrādījās kaut kāds limits garumam (laikam) un faila daudzuma (skaitam), bet tas bija sen un varbūt vairs nav patiesība. Garākais video ko samontēju 8 stundas un 14 minūtes, īsākais – 4 sec.Videobloga (youtube) šogad (27dienas)  ir 168 apmeklējumi dienā un noskatās katrs vidēji  8 minūtes video, bet vispār – 47 dienā (4gadi) katrs noskatās vidēji 4 minūtes. Kā pa nelaimi "patīk" esmu pielicis nožēlojumi maz - 77, kaut daudzi no tiem jau ir bloķēti vai dzēsti, piemēram – tiko ieraudzīju "video nav pieejams":

156 Seconds To Grab Any Electronics Yo…  bet var izmantot GOOGLI, kāds tomēr paspēja nokopēt. Un tā kā daudzu kontus bloķē vai paši uzvedas nekaunīgi, liek tikai vienu vai dažus video, bet vēsturi dzēš, tad arī es šai mēnesī parividēju kontus uz kuriem es biju parakstījies, izmetu kādas divas trešdaļas, bet palika ap 126 ( tas bija grūti). Nākamais solis ir šos visus kontus iekopēt GOOGLE READERā - RSS lasītājā, jo ar to ir dzīve vieglāka.
"Google reader" RSS lasītājs izmantoju kopš tas parādījās, un es vairs neatceros kad tas bija ...  No sākuma saliku Latvijas portālus un forumus, tad Krievu, tad parādījās "Translate" iespēja un liku visu kas interesēja, arī ķīniešus un japāņus, protams šiķirojot pa folderiem un pēc tam arī pa aktivitātēm, un parādījās "+1".  Pašlaik man stāv "krievu" valoda, jo latviski vēl neprot, nearī igauniski, ne leitiski.RSS lasītāja analīze liecina "ka nekas nenotiek", jo gada sākumā bija trīs reizes mazāk ziņu nekā 18.jan.. Es īpaši neesmu sekojis (vispār neesmu) ziņu daudzumam statistikas datiem, un neko īpašu arī nevar izspiet no šiem rādītājiem, vienīgi to ka vajadzētu katru mēnesi tādu analīzi sev uztaisīt. Parakstījies uz 476 RSS datu plūsmām (tas pie tā ka pusi izdzēsu ...), kur reāli lasu kādas 30 (minu - neesmu skaitīji - būs jāizdara). Ir tāda sadaļa kā "UFO - NLO" (Nezināmie Lidojošie Objekti), es tur iekļauju arī "dabas skatus", it kā parasti neskatos, bet ja strauji uzlec ziņu skaits (3... 10 reizes), tad obligāti paskatos "kas par lietu" (objektu), un tāda pieeja ir diezgan daudzām tēmām. Diezgan strauji ir savairojušās ziņas par "brīvo enerģiju", par "alternatīvo vēsturi" un "alternatīvo zinātni", un par ... . Un protams uztaisīju rezervas kopiju, gadījumā ja "RSS lasītājs" mirst (vai mani bloķē):

Nav komentāru: