piektdiena, 2014. gada 7. marts

Bērnu uzdevums, ko nevar atrisināt pieaugušie

Children's task, adults that can not be solved.
Детская задача, что не решить взрослым.

MAN vajadzēja 2 minūtes, lai atrisinātu, bet tā nebūs visiem.

Papildināts pēc 10h ap plkst.14.00: atbildi uz laiku bloķēju. Ir iemesli.Papildinu 9.martā plkst.23:23:
Komentārus ar atbildes būtību, ignorēšu, var ierakstīt cik ilgs laiks tam tev pazuda, ko daži par to varbūt šizofrēniski niknosies. Laikam jāpasstāsta kā pie tā tiku! Pirms pāris nedēļām no Rīgas pazvanīja viens draugs, un runājot aizrunājamies līdz šim uzdevumam, labi ka viņš pastāstīja šī uzdevuma vēsturi. Tā kā laikam jau nedēļu pie šī uzdevuma mocījās (neatklāja), es vakarā šo uzdevumu saņēmu e-pastā. Pēc filmas *Eksāmens* analītiskas noskatīšanās, kur uzdevumu uzminēju, bet filmas atrisinājums nepatika - uzdevumu neizpildīja, kaut itkā skaitājās ka tomēr izpildīja. Tad apsēdos pie šī uzdevuma un nepilnas divas minūtes matemātiski prātoju, tad pateicu *stop*, tā bērni neprāto un vispār skaitļus daudzi nepazīst. Tad kad nolaidos uz zemes, trijās sekundēs, dažās sekundēs ieraudzīju atrisinājumu. Protams draugam devu ziņu, bet nākamā dienā sazinājās un lūdza padomu. TO padomu rindu paplašināju līdz 10 un uztaisīju video, ar atbildi. Ieliku blogā *uzdevumu* un ... *atbildi*, bet mani apbēdināja pirmie 27 apmeklētāji, kas uzreiz apskatījās atbildi. Tāpēc atbildi (video) ielikšu mēneša beigās. Protams draugs to uzdevumu neatrisināja, bet pēc tam teica ka tomēr ar augstāko matemātiku, kas ir "zinātnes mauka", šo uzdevumu arī var atrisināt.

Pašlaik apskatījušies 212 - atbildējis 1. Youtubes citā kontā (krieviskākā) 25 - 1 laimīgs uzdevuma atrisinātājs.

Gaidiet atbildi 31.martā! Bet pārējie var teikt *ka atrisināja... tik, tik ilgā laikā*, pat atbildi neminot. Variet sūtīt man renahrs@gmail.com ar atbildi neskopošos!

4 komentāri:

Artis teica...

atminēju minūtes laikā, kad pirmo reiz šo uzdevuma ieraudzīju aptuveni pirms gada

Anonīms teica...

Atrisināju 5 sekundēs, kad pieleca ideja. Bet pirms tam mocījos 2 dienas. Faktiski uzdevums ir nekorekts. Ja es viņu iedošu bērnam, kurš māk skaitīt.... ar konkrētu uzdevumu, es dabūšu atbildi. Ja es iedošu vienkārši tāpat, nedabūšu NEKO. Savukārt, ja es šo konkrēto uzdevumu izdarīt to un to iedošu jebkuram pieaugušam, saņemšu atbildi 5 sekundēs.

Anonīms teica...

5 min lauzšanās - pēc tam 1 sec
Ja atbilde protams pareiza ;)

Anonīms teica...

Kad beidzu nodarboties ar matemātiku, atbilde parādījās pāris sekundēs. Jāpiekrīt iepriekšējiem, ka viss ir atkarīgs no uzdevuma formulējuma.