svētdiena, 2010. gada 4. aprīlis

Priecīgas Lieldienas!

Vakar nosvinēju nultās Lieldienas, bet šodien Pirmās, rīt savukārt Otrās.
Nopirku sev dzimšanas dienā lietotu riteni (furuto kyoso) Baseina ielā no vecā krāminieka, pēc tam aizbraucu ciemos uz Palangas ielu, tad mājas uz Jelgavas svinēt mammas vārdadienu un sev dzimeni, maza pasēdēšana kas ievilkās.
Vakarā skatījos dokumentālās filmas itkā par vēsturi. 12 daļa jānoskatās vēl!
Papildinu:
История: наука или вымысел? Фильм 1 из 12. ЗНАЕМ ЛИ МЫ СВОЮ ИСТОРИЮ?
Zinām savu vēsturi?
Zinātnisko grāmatu un muzeju izstādes, vēsturiskie romāni un filmas pārliecina mūs, ka cilvēces vēstures zina gandrīz visu, un praktiski jebkuru ziņkārīgo jautājumu vēsturnieki noteikti atradīs gatavu atbilde. Tomēr, ja mēs skatāmies uz mūsu pagātni ciešāk, mēs atradīsim ir daudz murgus un pretrunas. Kāpēc viduslaiku gleznotāji attēlo Bībeles scēnas, kā viņu laikabiedrus? Kā seno karotāji cirta saviem ienaidniekiem ar bronzas zobenu, bronzas, ja tobrīd vēl nebija? No kurienes rāva Senās Ēģiptes ieročus, kas izgatavoti no dzelzs? Uz kāda pamata Ivans Bargais sauca sevi par tiešo Romas imperatora Augusta pēcnācēju? Cik daudz mīklas mūsu pagātnē?
Daļas filma - Kā izveidot vēsturi. - Bībele. Dibināšanas Roma. Ziemassvētkiem. - Ko ierakstu? - Tehnoloģiju. Arheoloģisko konstatē. - Mākslas darbi. - Vēsture slāvu - krievu. Kāpēc agrāk to neviens nepamanīja!
История: наука или вымысел? Фильм 2 из 12. НА ЧЕМ ОСНОВАНА ИСТОРИЯ?
Uz kā veidota vēsture?
No seniem laikiem līdz mūsdienām visā cilvēces vēsturē ir skaidri datēta. Daudzās vēsturiskās un arheoloģiskās norādes var atrast atbildēt uz praktiski jebkuru jautājumu. Muzejos visā pasaulē tiek glabāti unikāli eksponāti - liecinieki kādreizējs ēras. Starp tiem ir maz ticams, lai atrastu vismaz vienu, uz plāksnes, kas ir rakstīts: " izcelsme nezināma" vai "vecums nezināms". Visi šie posteņi ir sagrupētas, un rūpīgi izklāstīts hronoloģiskā secībā. Bet kāpēc zinātnieki secināja, ka, piemēram, ka šis krūze pieder piektā gadsimta pirms mūsu ēras, un tas - lai astotā gadsimta jau mūsu ēra? Tiek uzskatīts, ka noteikšanas metodes vecuma seno objektu ir labi pārbaudītas, un vissvarīgāk, ir ļoti uzticami. Bet tas tiešām? Ir pasaules vēsturē, pamatojoties uz stingriem zinātniskiem pierādījumiem?
Filmas daļas: - Ievads. - Datēšana pēc analoģijas. - Iepazīšanās ar monētu. - Archeomagnetic metode. - Iepazīšanās ar nogulumiežu slānis. - Dendrochronology. - Radiocarbon iepazīšanās. - Secinājumi.
История: наука или вымысел? - серия 3 из 12. ИСТИНУ МОЖНО ВЫЧИСЛИТЬ
Patiesību var izskaitļot (izrēķināt, aprēķināt)
Новая хронология А.Т.Фоменко, Г.В.Носовский.О методах: анкет-кодов, карт-кодов, локальных максимумов, затухания частот и т.д. Книги в электронном виде по НХ - в группе http://vkontakte. ru/club13905105 Офиц. сайт НХ - http://www.chronolog ia.org/
Jaunu Hronoloģija A. T. Fomenko, G. V. Nosovskiy. Par metodēm: aptaujas, kodi, karšu, kodus, vietējās maxima, amortizācijas biežums utt Grāmatas elektroniskā formā NH - grupa http://vkontakte. ru/club13905105 http://www.chronolog ia.org/
История: наука или вымысел? Фильм 4 из 12. АЛХИМИЯ ПИРАМИД.
Piramīdu alķīmija
Piramīdas veidotas un viss pārējais no polimērbetona, kas viduslaikos dēvēts par "filosofijas akmeni" - zināšanas mākslīgais akmens izveidošanu.
История: наука или вымысел - серия 5 из 12. ТАЙНА ЕГИПЕТСКИХ ЗОДИАКОВ.
Ēģiptes zodiakšu (zodiaks) attēlojuma noslēpums
Secinājums - senā Ēģipte nav 12 gadsimts pirms mūsu ēras, bet mūsu ēras 11- 13 gadsimts, ko parāda zodiakšu attēlojumi uz tempļu sienām un griestiem, un kurus var savukārt aprēķināt un pārbaudīt jebkurš ziņkārīgais.
История: наука или вымысел? Фильм 6 из 12. ГОСПОДИН ВЕЛИКИЙ НОВГОРОД.
Biedrs Varenā Jaunpilsēta (Novgorod).
История - наука или вымысел? Фильм 7 из 12. КУЛИКОВО ПОЛЕ - БИТВА ЗА МОСКВУ.
Kuļikova kaujas lauks, nav 300km no Maskavas, bet atrodas tieši tur kur ir Maskava, bet tas ir aizmirsts! Kā krievijā ātri aizmirst vēsturi, bet tikai vietu nosaukumi par to atgādina!
История: наука или вымысел? - серия 8 из 12. РУСЬ-ОРДА
Slāvu-orda, tatārija, tatāri, arābi, un neesoš mongoļu-tatāru jūgs. Par Čingishanu mongoļi uzzināja 20 gadsimtā, un brīnījās! Vēstures safabricētāju joks!
История: наука или вымысел? - серия 9 из 12. В КАКОМ ВЕКЕ ЖИЛ ХРИСТОС?
Kādā gadsimtā dzīvoja Jēzus Kristus? Noskaidrojas ka Kristus dzima 1150. gadā, bet krustā sists 1189. gada 22. martā! Bet pēc pāris gadiem sākas Krusta kara gājiens lai nolinčotu Kristus linčotājus, un tai laikā Jeruzāleme tika nolīdzināta līdz ar zemi un žīdi izgaiņāti.
Man pašam nav aizspriedumi, man ir pieņemams ka vēsture ir īsāka, un tajā ir iesprausti lieki 1000 gadi, pēc kuru izņemšanas viss nostājas savās vietās. Mani vienmēr mulsināja vēstures stundas par viduslaikiem, cik tie ir sausi un virspusēji, bet senā pirms.m.ēras un no 13. gadsimata m.e. ir itkā ļoti daudz faktu, bet vismaz nejūties kā no komas pamodies kam pazuduši 50 gadi.
История: наука или вымысел? - серия 10 из 12. ЗАБЫТЫЙ ИЕРУСАЛИМ.
Aizmirstā Jeruzāleme. Jeruzāleme - tā nav tā jaunizceptā pilsēta kas ir Izrēlā, bet cietoksnis Ieros Bosforas upes labajā krastā (а крепость Иерос на правом берегу Босфора) Turcijā.
История: наука или вымысел? - серия 11 из 12. МОСКОВСКИЙ КРЕМЛЬ.
Maskavas kremlis - Jaunā Jeruzāleme! Tāpēc es redzu Maskavu sapnī izpostītu, bez ļaudīm, jau kādas pāris reizes, bet ja tā, tad ziniet kad pirms pasaules gala tiks izpostīta Jeruzāleme - Maskava, ne Izrēlas falšais mērķis. Tāpēc visos laikos tur ganās tik daudz žīdu. Katrai atklāsmei savs laiks, nevelti Krievijā kristīgo vārdu nelieto, bet iesauku, tad tāpēc tā nomaskēts!
История: наука или вымысел? Фильм 12 из 12. РЕКОНСТРУКЦИЯ ИСТОРИИ.
Vēstures rekonstrukcija - noslēguma secinājumi.
Zinātnieki - matemātiķi, radīja jaunas matemātiskām metodēm pētniecības vēsturisko dokumentu nav atstājuši akmens neapgriezts ar vispārpieņemtajiem hronoloģija vēsturisku notikumu. Bet hronoloģija ir pamats vēsturi, jo tās "mugurkaulu". Mainīt vēsture automātiski rada nepieciešamību pārskatīt visus notikumus pasaules vēsturē. Izrādās, ka daudzi labi zināms, ka mūs no grāmatām un filmām, un pat no senās pasaules notikumu valdnieki nebija vispār, ka tie ir izmeklējumiem, parādot vēlāk viduslaiku valdnieku un notikumiem. Rekonstrukcija vēsturi, ko veic zinātnieki, balstoties uz jaunu pasaules vēsturē, novērš daudz noslēpumus un mistērijas cilvēces pagātnē, ir vienkāršs un loģisks izskaidrojums vēsturisku notikumu, par kuru vēsturnieki ir pierādījuši gadsimtiem ilgi. Šķiet arī, ka Eiropas valstu vēsturi mākslīgi izstiepts pagātnē un Krievijas vēstures tīši saīsināts. Turklāt pēc iepazīšanās ar šo rekonstrukciju vēsture kļūst skaidrs, daudz kas notiek mūsu dienās.

Man patika! Man bija neparasti, bet man patīk algebra un ģeometrija, un sevišķā saskare ar tekstu un vēsturi. Man patīk loģika, man nepatīk prasti apgalvojumi ar ko man bija grūtības sadzīvot, man nepatīk meli, jo tos grūti atcerēties.

Nav komentāru: